Укладання паркету своїми руками

Процес створення паркетної підлоги досить цікавий. Його трудомісткість полягає у дотриманні певного малюнка покриття. Для цього майстер повинен вміти підібрати паркетини потрібних розмірів, тому цей вид робіт потребує кваліфікованого підходу.

Підготовка до створення покриття підлоги
Для облаштування паркетного покриття для підлоги використовують штучний матеріал у вигляді мініатюрних дощечок або паркетні дошки різного розміру. Довжина дощок товщиною 25 мм і шириною від 145 мм до 160 мм варіюється від 1,2 до 3 м. Критерії вибору паркету, на які слід звертати увагу при покупці, такі:
· Різновид деревини;
· Спосіб сушіння дерева;
· Геометрія плашок;
· Розміри кожного елемента покриття.

Якщо вибрати паркет з бука, це може ускладнити кладку покриття через підвищеного набору природної вологи деревом за короткий час. Найбільш підходящими є дубові паркетні дошки. Фахівці не рекомендують використовувати паркет, висушений на свіжому повітрі.

Якісне покриття можна створити з паркету, сушіння якого вироблялося вакуумним методом. Цей спосіб передбачає застосування спеціальних камер, що унеможливлює утворення тріщин на поверхні матеріалу. Компенсаційні пази у кожному елементі покриття забезпечують збереження його властивостей та цілісності в умовах зміни температури та вологості.

Перед початком робіт необхідно створити оптимальні умови у приміщенні. Наприклад, рівень вологості повітря має становити 40-60%, температури повітря – 18-24 oС. Для бетонної поверхні підлоги оптимальна вологість близько 5%, а для дерев’яної не більше 12%.

Рекомендації щодо виконання робіт
Здійснюючи укладання паркету, слід дотримуватись певної методики. Для створення якісного покриття підлоги потрібно дотримуватися наступних рекомендацій щодо укладання паркету або паркетних дощок:
· заздалегідь підготувати основу, яка може бути покрита дерев’яними лагами або являти собою чорнову підлогу з дощок;
· правильно з’єднувати елементи, використовуючи дубові рейки, виконані з листяної деревини;
· Необхідно звертати до перегородки або стіни щити, що мають пази та гребені;
· Додатково щити слід закріплювати з лицьового боку за допомогою цвяхів, щоб їх капелюшки виявилися закриті плінтусами;
· бажано укріплені паркетні щити розташовувати біля стіни, де встановлюють предмети меблів;
· Вдало облаштувати покриття дозволяє припасування елементів з мінімальним зазором або їх загортання спеціальним клейовим складом з додаванням тирси.

Укладати паркет можна «клейовим» способом або «плаваючим». Останній варіант доступний будь-якому новачкові, який бажає виконати роботи самостійно, а підлогу можна експлуатувати відразу після укладання. Важливо, щоб основа була міцною і чистою. Планки слід щільно притискати одна до одної.

Створити довговічне паркетне покриття дозволить дотримання всіх рекомендацій, а також вивчення інструкції щодо застосування клейового складу та матеріалів. Вибираючи спосіб укладання, потрібно пам’ятати, що кожен з них має свої переваги та недоліки.