Дізнайтеся секрети оформлення саду у змішаному стилі

Роздумуючи про ландшафтний дизайн на своїй ділянці, часто хочеться зробити все і відразу. Але кожен певний стиль накладає свої правила, які не можна порушувати, щоб не зруйнувати майбутню гармонію всієї композиції. От і доводиться відмовлятися від того, до чого лежить душа.

Вихід є, причому він набагато простіше, ніж може здатися спочатку. Змішаний стиль. Він дає можливість поєднати воєдино модерн та ганьби-тік, мінімалізм і японську класику. Для нього немає нічого неможливого чи забороненого, головне, не перегнути ціпок. Адже дизайн у змішаному стилі теж має свої закони та правила.

Базовий пристрій саду в змішаному стилі з технічного боку зовсім не відрізняється від будь-якого іншого напряму ландшафтного дизайну. І лише «чарівництво» перетворення вже відомих форм дозволяє досягти ідеальної гармонії. Тут не треба боятися протилежностей: вони якраз і становитимуть основу всієї структури, розділяючи загальну площу на зони за допомогою різних об’єктів.

Поєднати ці два стилі найпростіше, тому якщо доводиться сподіватися тільки на свої сили, то найкраще вибирати саме їх. причому використавши мінімум деталей.

Зона відпочинку має бути заснована на склі, бетоні та металі, що притаманні мінімалізму. Всі меблі та декор теж повинні відповідати цьому стилю. Наприклад, дерев’яні куби замість плетених сидінь чи металеві вази з квітами. Абстракція в даному випадку є особливо важливою, оскільки саме вона вступить у суперечність із простотою сільського екстер’єру.

Поруч потрібно розбити яскраві клумби в стилі кантрі, чітко дотримуючись інструкцій з підбору та висадки квітів. Але декорації повинні завжди перебувати на другому плані, тому основним акцентом у квітниках мають стати трав’янисті багаторічники з яскравими дрібними квітами. А вже до них додавати декоративні злакові чи запашні трави. Цей трюк допоможе «натякнути», що тут знаходиться зона відпочинку.

Щоб більше виділити несумісність двох стилів, можна оформити терасу великими чагарниками, які трохи заглушать міський мінімалізм та виділять природні елементи в оформленні.

Еклектика на основі регулярного стилю

Регулярний стиль чудово міксується з мінімалізмом. Головний акцент необхідно зробити на шаховому розташуванні квітників та живоплотів, прямокутних та фігурно стрижених дерев. Основна площа має бути облаштована у вигляді прогулянкової зони, де чітко простежується елегантний малюнок. Не повинно бути просто скупчень квітників.

Тераса та зона відпочинку повинні бути сусідами з водоймою, а поблизу потрібно поставити кілька оригінальних конструкцій у стилі мінімалізму, які й створять потрібний контраст. Домінантами тут мають стати бетон, скло та метал, а от у саду можна дотримуватися вже звичної класики в оформленні. Парк слід розбити на зони, використовуючи бруковані майданчики та бордюри (причому із найсучаснішого матеріалу). Не зайвими будуть кілька скульптур із геометричним ухилом.